Kategorie: Aktuality, Ostatní aktivity

Spolupráce s Potravinovou bankou

Spolupráce s Potravinovou bankouBezlepkové potraviny jsou velmi drahé a jejich nákupem přichází obvykle celá rodina o velkou část finančních prostředků, které pak chybí pro jiné potřebné výdaje.

 

 

 

Spolupráce s Potravinovou bankou pro Liberecký kraj započala v r. 2018 a do roku 2021 jsme dostávali pouze bezlepkové potraviny. Resp. šlo o potraviny, které jsou označeny jako potraviny určené pro dietní použití, tedy pro celiaky.

Od r. 2022 jsme spolupráci rozšířili o další potraviny, ale také o hygienické potřeby. Naši klienti tedy můžou dostat kromě potravin pro speciální bezlepkovou výživu i ovoce, zeleninu, rýži, cukr, olej a další trvanlivé potraviny. Z hygienických potřeb jsme obdrželi mýdla, zubní pasty, toaletní papír, šampóny, kartáčky na zuby a mnohé další.

 

Proč je tato pomoc pro celiaky důležitá?

 

Bezlepkové potraviny jsou velmi drahé a jejich nákupem přichází obvykle celá rodina o velkou část finančních prostředků, které pak chybí pro jiné potřebné výdaje. Pokud je možné takové rodině poskytnout alespoň některé produkty, ať už potraviny nebo hygienické potřeby, pak tato úspora může částečně nahradit zvýšené výdaje za bezlepkové potraviny.

V r. 2023 se nám podařilo obnovit dodávky potravin pro celiaky i do České Lípy.

 

Všem, kteří se na distribuci potravin pro celiaky podílejí, patří velké poděkování. Díky ochotnými spolupracovníkům putují potraviny z Potravinové banky k celiakům v Liberci, Jablonci n. N., Turnově a České Lípě.

 

Potravinová banka Libereckého kraje, z. s. foto 1