Kategorie: Aktuality, Ostatní aktivity

Setkáváme se opět v České Lípě.

Setkáváme se opět v České Lípě.Vzhledem k podpoře města Česká Lípa bylo možné opět od r. 2018 uspořádat v České Lípě edukační akci pro celiaky a jejich rodiny. První akce se konala v září a druhá akce se konala na konci listopadu. Sešli jsme se pokaždé v prostorách Komunitního centra.

 

 

 

Součástí obou akcí byly ochutnávky bezlepkových potravin, které připravili jak pořadatelé, tak i účastníci. Listopadová akce se nesla již v duchu nadcházejících vánoc, tak bylo k ochutnání i vánoční cukroví. Předvánoční akci navštívil i zástupce Jizerských pekáren se vzorky jejich vánočního cukroví a pozval přítomné na jejich akci pro celiaky, plánovanou na únor 2024. Tato akce by měla navazovat na akce, které Jizerské pekárny pořádali v minulosti vždy na podzim.

 

 

 

 

Obě akce v České Lípě proběhly v příjemné atmosféře. Hlavním tématem byla podpora celiaků z České Lípy a okolí distribucí potravin z Potravinové banky. V tomto projektu spolupracujeme se spolkem Občan v tísni, z.s. Potraviny se budou v České Lípě vydávat řádně diagnostikovaným celiakům a jejich rodinám v prodejně zdravé výživy Natura u pošty, 28. října 2850. Podmínky podpory jsou v celém Libereckém kraji stejné.

 

 

 

 

 

 

Vyjma tématu poskytování potravin z Potravinové banky byly hojně diskutovanými tématy také stanovení diagnózy u dětí, dispenzární péče, stravování ve školách a příspěvek na péči pro děti s celiakií. A jako na každé akci byly k dispozici tištěné edukační materiály, včetně brožur.

 

V příštím roce plánujeme kromě dvou akcí na podzim, také setkání na jaře.